ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4834260
*
nr 483 4260
Spegel
höjd: 153
Utrop:
100 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 september 2007
kl 17:43:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/8 20:57:27
1
400 kr
30/8 20:28:38
2
550 kr
31/8 17:35:55
3
500 kr
31/8 17:36:28
3
600 kr
3/9 10:52:50
2
800 kr
3/9 12:16:28
4
1.100 kr
3/9 16:44:56
5
900 kr
3/9 16:45:23
5
1.000 kr
3/9 16:45:48
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
nr 483 4260
Spegel
höjd: 153
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 september 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/8 20:57:27 | 1 | 400 kr |
30/8 20:28:38 | 2 | 550 kr |
31/8 17:35:55 | 3 | 500 kr |
31/8 17:36:28 | 3 | 600 kr |
3/9 10:52:50 | 2 | 800 kr |
3/9 12:16:28 | 4 | 1.100 kr |
3/9 16:44:56 | 5 | 900 kr |
3/9 16:45:23 | 5 | 1.000 kr |
3/9 16:45:48 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14